Cieszymy się, że przyjedziecie na EBB 2022 do Kassel! Na tej stronie znajdziecie wszystkie ważne odpowiedzi dotyczące uczestnictwa w EBB oraz poszczególnych punktów programu.

Przed EBB 2022

Udało Ci się zarejestrować online i potwierdziliśmy Twoją rejestrację. Być może znasz już swoją rodzinę goszczącą i skontaktowałas/-leś się z nią. Jeśli nie, skontaktuj się z nami, a my prześlemy Ci ich dane kontaktowe.

Przyjazd do Kassel

Stacja kolejowa Kassel dla pociągów dalekobieżnych i szybkich to Kassel-Wilhelmshöhe. Odjeżdżają stamtąd pociągi do całych Niemiec. Największe lotniska w okolicy Kassel to Frankfurt nad Menem i Hannover. Stamtąd można dojechać szybkimi pociągami do Kassel.

Koszty podróży

Jeśli złożyli Państwo u nas wniosek o zwrot kosztów podróży lub chcielibyście złożyć taki wniosek, zwrócimy Państwu koszty w wysokości, w jakiej zatwierdziliśmy lub zatwierdzimy wnioski. Prosimy o bezpieczne przechowywanie biletów! Zwrotu kosztów dokonujemy tylko za okazaniem biletów.
Przyjazd do Kassel w czwartek 01.09.2022 r.

Przyjazd do Kassel w czwartek 01.09.2022

Po przyjeździe do Kassel w dniu 01.09. spotkają się z Państwem rodzice goszczący. Prosimy o wcześniejsze ustalenie z nimi, kiedy i w jaki sposób przyjedziecie do Kassel, aby mogli spotkać się z Wami w miejscu przyjazdu.

Otwarcie

Uroczyste otwarcie odbędzie się 1 września o godzinie 18.00 w kościele Matthäuskirche, Am Fronhof 3, 34134 Kassel. Ty i Twoi rodzice goszczący są serdecznie zaproszeni. Od godziny 17.00 będziemy rozdawać bilety autobusowe i kolejowe oraz torbę powitalną ze wszystkimi ważnymi rzeczami na najbliższe dni. Prosimy więc, abyście byli tam jak najwcześniej! W torbie znajdziecie również: mapę miasta, ulotkę i program.

Dojazd komunikacją miejską do kościoła Matthäuskirche

Najbliższy przystanek tramwajowy to “Dennhäuser Straße”. Stamtąd regularnie kursują linie 5 i 6 do centrum miasta. Z centrum miasta można dojechać tramwajem w każdym kierunku.

Spotkanie z warsztatami

Po otwarciu odbędzie się krótkie spotkanie uczestników warsztatów z prowadzącymi warsztaty, aby się poznać i dokonać pierwszych ustaleń. Cieszcie się więc na zawarcie nowych znajomości w ciągu najbliższych 2 dni!

Spotkajmy się razem

Następnie wszyscy uczestnicy, rodziny goszczące, organizatorzy i inne osoby spotkają się na kolacji, rozmowach i poznawaniu siebie nawzajem.

Piątek

W piątek odbędą się 2 moduły warsztatowe. Jeśli jeszcze nie zapisaliście się na warsztaty, możecie to zrobić tutaj. Godziny i miejsca rozpoczęcia warsztatów znajdziecie również na odpowiedniej stronie.

W piątek wieczorem o godzinie 19:00 spotkamy się ponownie w kościele Matthäuskirche. Tam będziemy mogli porozmawiać o warsztatach i zjeść wspólnie kolację. Czeka nas wielka niespodzianka!

Sobota

W sobotę rano odbędzie się kolejny moduł warsztatowy. Miejsce i czas znajdują się również na odpowiedniej stronie.

W sobotę po południu odbędzie się demonstracja europejska, a następnie wiec w centrum Kassel. Hasło przewodnie brzmi: “Europa jest silna!”. Spotkamy się na Scheidemannplatz o godzinie 14.00, a następnie wspólnie przemaszerujemy do ratusza. Tam o godzinie 15.00 rozpocznie się wiec.

O godzinie 19.00 spotkamy się ponownie na Matthäusgemeinde. Tam odbędzie się “Europe Party” z rozmowami, muzyką, tańcem i jedzeniem.

Niedziela

Jesteśmy serdecznie zaproszeni na uroczysta msze swieta z obywatelami Europy i świata o godz. 11.00 w Josephkirche (Marburger Straße 87).

W przeciwnym razie niedziela jest dniem wyjazdu. Być może zostanie jeszcze trochę czasu na zwiedzanie documenta lub innych zabytków. Kassel ma wiele do zaoferowania także poza EBB!

Jakieś pytania?

Zapraszamy do kontaktu z nami w każdej chwili! Albo przez e-mail  EBB2020 Kassel kasselebb@gmail.com albo +49 561 70 59 927.